Horká novinka!

Všechna naše štěňátka již mají své nové domovy a milující páníčky.

Všem Vám přejeme šťastný, krásný a dlouhý život s našimi (Vašimi :-)) zlatíčky!

Náhodné fotografie

55. den pan šedý sob Chudáčci plyšáčci teda Azi, to není fér! Dakarai Django Manwë Mazlení je naše. servis dráhy

Copyright © PrideOfAfrica.cz
Veškerý grafický, textový a jiný obsah či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.

30. květen 2009

Standard plemene

sekce: RR SVĚT

výklad standardu plemene ...

č. 146 b
země původu: Jižní Afrika
standard z: Anglie
platné: od 1. ledna 1980

Charakteristika:
Základní charakteristikou plemene je pruh na hřbetě, tvořený chlupy, které rostou opačným směrem než ostatní srst. Pruh musí být jasně ohraničený, zužující se k jednomu konci a symetrický. Musí začínat těsně za lopatkami a pokračovat až ke kyčelním kostem a musí se skládat se dvou identických korunek rostoucích proti sobě. Dolní okraje korunek nesmí zabírat více než 1/3 délky pruhu. Šířka pruhu dvou palců (5,0798 cm) je dobrý průměr.

Celkové vzezření:
Ridgeback má představovat silného, svalnatého a aktivního psa, symetrického v obrysech a schopného velké vytrvalosti, statečnosti se značnou rychlostí, pohyby podobné chůzi jezevčíka.

Hlava a lebka:
Má být poměrně dlouhá, lebka plochá a poměrně široká, mezi ušima má být bez záhybu (nakrčení) při reakci. Stop by měl být dobře určen a ne v jedné linii od nosu k týlové kosti jako je vyžadováno u Bull Terriera. Nos má být černý nebo hnědý ve vazbě na barvu psa. Jinak zabarvený nos není povolen. Černému nosu odpovídají tmavé oči, hnědému jantarové oči.

Oči:
Mají být poměrně dost od sebe a mají být kulaté, bystré a jiskrné s inteligentním výrazem a jejich barva musí harmonizovat s barvou psa.

Uši:
Mají být položeny trochu výše,středních rozměrů, v základě poměrně široké a postupně se zužující k oblému bodu. Mají být nošeny blízko hlavy.

Morda:
Čenich má být dlouhý, hluboký a silný, čelisti v rovině a silné s dobře vyvinutými zuby obzvláště špičáky a stoličky. Pysky mají být čisté a přiléhající těsně k čelistem.

Šíje:
Má být poměrně dlouhá,silná a bez dlouhého hrdla.

Přední část těla:
Bedra se mají svažovat, mají být čistá a svalnatá, jsou znakem rychlosti. Přední nohy mají být perfektně rovné, silné a s těžkými kostmi blízko těla.

Tělo:
Hrudník nemá být příliš široký, ale velmi obsáhlý a prostorný, žebra poměrně dobře rostlá, nikdy ne kulatá jako obruč od sudu. Hřbet mocný a bedra silná, svalnatá a mírně klenutá.

Pánevní končetiny:
Na zadních nohou mají být svaly čisté, dobře zřetelné s hleznem dole.

Nohy:
Nohy mají být kompaktní s bobře klenutými prsty, okrouhlými, tuhými, elastickými polštářky chráněné ochlupením mezi prsty a polštářky.

Ocas:
Má být silný u kořene a postupně se zužující ke konci, bez toho, aby byl drsný. Nemá být umístěn ani příliš vysoko, ani příliš nízko a má být nošen s malým zakřivením nahoru, nikdy zatočený.

Srst:
Má být krátká a hustá, na pohled hladká a lesklá, ale nikdy ne jako vlna ani jako hedvábí.

Barva:
Od světle pšeničné po červenou pšeničnou. Hlava, tělo, nohy a ocas mají být stejné barvy. Trochu bílé na hrudi he povoleno. Bílá barva na břiše nebo mezi lopatkami by měla být penalizována. Bílé prsty jsou nežádoucí. Tmavý čenich a uši jsou povoleny.

Váha a rozměr:
Žádoucí váha u psů je 80 liber (36,28 kg), u fen 70 liber (31,75 kg) s povoleným kolísáním o 5 liber. Dospělý Ridgeback má být hezký, zpříma stojící pes.
Psi mají mít výšku 25 až 27 palců (63,49 - 68,57 cm) a feny 24 až 26 palců ( 60,95 - 66,03 cm). Minimální standard: psi 25 palců (63,49 cm) a feny 24 palců (60,95 cm).

Pozn.:
Samci mají mít dvě na první pohled normální varlata plně přecházející v šourek.

zdroj : Český klub Rhodéských ridgebacků

RGS Nostromo Zařaďte nás do své RSS čtečky a žádná novinka vám tak neunikne!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzám návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas s naším využíváním souborů cookie. Další informace.